ویزا و اقامت در دانمارک

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

شرایط اخذ اقامت دانمارک

اگر در ایران و یا در هر جای دیگری از دنیا زندگی می کنید و دارای تحصیلات عالیه (کارشناسی-کارشناسی ارشد و یا دکترا) هستید و از طرفی قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی برای کار و زندگی و سپس دریافت اقامت اتحادیه اروپا را دارید، طرح گرین کارت می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما GreenCard Scheme یا ھمان کارت سبز دانمارک باشد. شما می توانید از ھر کجای دنیا که باشید با تھیه و ارسال مدارک موردنیاز در صورت کسب حد نصاب امتیاز ( ۱۰۰ امتیاز) درظرف چند ماه به یکی از مرفه ترین کشورهای حوزه اسکاندیناوی و اروپا قدم بگذارید. ویزا یا اجازه اقامت کارت سبز دانمارک یک اجازه اقامت کاری حداکثر ۳ ساله است و به شما این امکان را می دھد که در این مدت در کشور دانمارک به دنبال کار بگردید. پس از یافتن کار این امکان را خواھید داشت که آن را تمدید کنید و پس از گذشت چهارسال متوالی برای دریافت اقامت دائمی دانمارک ھم اقدام کنید.از زمان اجرای این طرح چند سالیست که می گذرد.
در ادامه بصورت گام به گام تمامی مراحل و شرایط اقدام جھت دریافت ویزای گرین کارت دانمارک را توضیح داده خواهد شد.

 

شرایط کامل امتیاز بندی

حد نصاب امتیاز برای اقدام جھت کارت سبز دانمارک ۱۰۰ امتیاز است که شامل امتیاز برای سن، سطح تحصیلات، سطح زبان، سوابق کاری، سازگاری با محیط و سن می شود.
شما می توانید حداکثر ۱۵ امتیاز از بخش سنی دریافت کنید.

 Age -1

سن۳۴ سال و کمتر : ۱۵ امتیاز

۳۵ تا ۴۰ سال : ۱۰ امتیاز

Educational Level -2 سطح تحصیلات است.مدرک تحصیلی شما باید حداقل معادل مدرک لیسانس دانمارکی ارزشیابی شود در غیراینصورت، حد نصاب امتیاز لازم را نمی توانید بدست آورید. حداکثر امتیازی که از این بخش می توانید کسب کنید ۱۰۵ امتیاز است.
- مدرک کارشناسی(لیسانس) چھارساله: ۳۰ امتیاز
- مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یکساله: ۵۰ امتیاز
- مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) دوساله: ۶۰ امتیاز
- مدرکدکترا : ۸۰ امتیاز  
درضمن اگر دانشگاه محل تحصیل شما جزو فھرست ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا باشد، امتیاز اضافه ای به شما تعلق می گیرد: bonus point نیز بعنوان
- جزو ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا: ۵ امتیاز
- جزو ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا: ۱۰ امتیاز
- جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا: ۱۵ امتیاز

نکته مهم برای دانشجویان:
امتیازات بالا همگی به کسانی تعلق می گیرد که تحصیلات خود را به پایان رسانیده اند و مدرک خود را دریافت نموده اند.درصورتی که ھنوز دانشجو ھستید و مدرک تحصیلی خودتان را دریافت نکرده اید نمی توانید امتیازی از این بخش دریافت کنید.

Language Skills -3 سطح زبان : جهت دریافت امتیاز در این بخش،باید توانایی خود را در تسلط به یکی از زبان ھای انگلیسی، دانمارکی، سوئدی، نروژی و یا آلمانی نشان دھید.

آیلس با نمره 3: ۵ امتیاز 

آیلس با نمره 3.5-4.5: 10 امتیاز 

آیلس با نمره 6: 15 امتیاز 

آیلس با نمره 6.5: 20 امتیاز 


اطلاعات تکمیلی را می (IBT) با حداقل نمره ۷۲ -TOEFL 

 

نکته:

اگر به مدت حداقل یکسال در محلی مشغول به کار یا در دانشگاھی مشغول به تحصیل بوده اید که در آن به یکی از زبانھای انگلیسی،دانمارکی،سوئدی،نر وژی و یا آلمانی کار یا تحصیل کرده باشید،نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید و بر اساس سطح کار یا تحصیل شما امتیاز لازم از حداقل تا حداکثر ۲۰ امتیاز به شما تعلق می گیرد.توجه داشته باشید که اگر در شرکتی خارجی در
ایران کار کرده باشید مشمول این امتیاز نمی شوید چون زبان رسمی استفاده شده در محل کار شما به ھر صورت زبان فارسی بوده است.
در صورتی که ظرف ۵ سال گذشته در یکی از مشاغل :

Work Experience -4 سوابق کاری
درصورتیکه در دانمارک مشغول به تحقیق یا کار بوده اید  می توانید حداکثر ۱۵ امتیاز دریافت کنید. 
بعنوان محقق: ۱۰ امتیاز positive list – یک تا دو سال سابقه کار در
بعنوان محقق: ۱۵ امتیاز positive list – سه تا پنج سال سابقه کار در
بعنوان مدیر/کارمند/کارگر و… :

 

Adaptability -5  اگر در یکی از دانشگاه ھای اروپایی تحصیل سازگاری یا وفق پذیری با محیط کرده باشید یا در سطح اروپا سابقه کاری مرتبط داشته باشید بدین معنا خواھد بود که می توانید از امتیاز توانایی سازگاری با محیط ھم استفاده کنید. حداکثر امتیازی که از این بخش می توانید کسب کنید ۱۵ امتیاز خواھد بود.
داشتن حداقل یکسال سابقه تحصیل در یکی از کشورھای اتحادیه اروپا یا سوئیس : ۵ امتیاز- داشتن اقامت قانونی در اتحادیه اروپا یا سوئیس به مدت دوسال متوالی: ۱۰ امتیاز
تسلط به زبان دانمارکی نیز دارای ۵ امتیاز اضافی ست.

* حالا باید امتیازات خودتان را با توجه به پنج بند بالا جمع بزنید.اگر به ۱۰۰ امتیاز رسیدید میتوانید اقدام کنید.

 

 

کار در دانمارک

بسیاری از افراد برای مهاجرت به یک کشور راه کاری را انتخاب می کنند زیرا ویزای کاری هم طول دوره ی بیشتری دارد و هم درآمد بسیار مناسبی.به همین دلیل است که علاقه مندان به مهاجرت این گزینه را بر می گزینند.حال این سوال به وجود می آید که چرا کار در دانمارک ؟

کشور دانمارک از لحاظ رشد اقتصادی بسیار توانمند بوده و در زمانی که بیشتر کشورهای بزرگ دنیا با رکود اقتصادی مواجه بودند کشور دانمارک توانست جایگاه خود را حفظ کند و همچنان قدرتمند باشد، ولیکن تنها نکته ای که باعث ضعف این کشور شده کهنسالی کشور دانمارک است، این کهنسالی در امور کاری هم بی تاثیر نبوده و همین هم سبب شده که تقاضای نیروی کاری جوان در کشور دانمارک بالا برود.
کشور دانمارک صدور ویزای کاری را با شرایط خاصی محیا کرده است، این شرایط به شرح زیر است:

1 - داشتن حداقل مدرک فوق لیسانس
2-  داشتن سن کمتر از40 سال
3-  داشتن مدرک زبان
4- داشتن سابقه ی کاری
مجموعه ی این شرایط امتیازی برابر 100 را دارد. فردی که تمامی شرایط بالا را داشته باشد می تواند درخواست ویزای 3 ساله ی کشور دانمارک را بدهد.
طول دوره ای که سفارت کشور دانمارک برای دادن ویزای کاری سپری می کند بین 4 تا 6 ماه است. در کل می توان گفت برای گرفتن وقت سفارت تا صدور ویزا 1 سال زمان را در بر دارد. بعد از صدور ویزای کاری فرد بایستی به کشور دانمارک رفته و آنجا مکانی را برای اسکان مشخص کرده و به پلیس محلی اعلام کند، به این عمل Address Register می گویند، که بعد از انجام این کار فرد اصلی می تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به کشور دانمارک بیاورد، زمانی که برای سپری شدن این پروسه در بر است بین 1 تا 3 ماه است.
ذکر این مطلب حائز اهمیت است که به محض ورود فرد متقاضی کار به کشور دانمارک، کلاس های رایگان زبان دانمارکی برایش گذاشته شده و می تواند از این کلاس ها استفاده کند. قطعاً با فراگیری زبان دانمارکی پیدا کردن کار در بسیار آسان تر خواهد بود.

جهت اخذ ویزای کاری دانمارک امتیازات به شرح ذیل می باشد :
مدرک تحصیلی : تنها دوستانی که مدرک فوق لیسانس یا بالاتر دارا می باشند می توانند از امتیاز این مرحله برخوردار باشند، بهتر است ریسک نکنید و به هیچ عنوان از مدرک پایین تر اقدام نکنید.


سابقه کار : در این مرحله سابقه حداقل 3 سال به با رشته تحصیلی نیاز می باشد.( مدرک بیمه لازم نمی باشد.)
مدرک زبان : دوستان متقاضی در این مرحله جهت اخذ ویزای دانمارک می بایستی مدرک زبانی معادل آیلتس 6.5 در رزومه خود قرار دهند، البته متفاوت می باشد اما در بد ترین حالت این نمره شش و نیم کفایت می کند.


سن : نکته بسیار مهم در این امتیازات این است که دوستان عزیز نهایتا تا 40 سالگی می توانند جهت اخذ این ویزا اقدام نمایند.

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 22785839-22785836-22785834 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

ویزای شینگن


ویزای شینگن : توجه داشته باشید با توجه به درخواست انبوه آژانس های مسافرتی و همچنین متقاضیان ویزای شینگن و با توجه به ترافیک کاری، گروه بین المللی ویزا 360 در خصوص ویزای توریستی فعالیت نمی کند و فقط خدمات اخذ ویزای شینگن مولتیپل بلند مدت را برای هموطنان عزیز ارائه می نماید.


اقامت اروپا

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی (FIP)

جدیدترین، جذاب ترین،آسان ترین و سریعترین روش اخذ اقامت اروپا

اقامت اروپا بدون نیاز به سرمایه گذاری یا ثبت شرکت

اقامت اروپا بدون قوانین ماندن و اقامت سختگیرانه

فقط در 90 روز اقامت اروپا بگیرید ...


ثبت شرکت در اروپا

ثبت شرکت در اروپا (آلمان)

اخذ اقامت و ثبت شرکت در اروپا برای مدیر عامل، سهامداران و خانواده های تحت تکفل

ثبت شرکت در اروپا در 6 ماه صد در صد تضمینی


تحصیل در اروپا

تحصیل در اروپا :سالانه هزاران دانش آموز و دانشجو از کشور های مختلف علی الخصوص کشور های آسیایی، برای تحصیل در اروپا راهی کشورهای اروپایی می شوند. تحصیل در اروپا از مزایای زیادی برخوردار است، نظیر: هزینه مناسب دانشگاه ها نسبت به سایر کشورهای دنیا (تحصیل در اروپا) و ...

 

 

 

با ما در صفحات اجتماعی همراه شوید

 

 

 
کانال تلگرام   صفحه اینستاگرام