قاره اروپا

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

قاره  اروپا در نیم‌کره شمالی قرار گرفته و پس از اقیانوسیه، دومین قاره کوچک جهان است. قاره اروپا با قاره آسیا در یک پهنه خشکی قرار گرفته‌اند و با یک‌دیگر اوراسیا را تشکیل می‌دهند. مرز میان اروپا و آسیا را کوه‌های آرال تشکیل می‌دهند.

مساحت اروپا حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع است و بیش از ۷۳۰ میلیون نفر جمعیت دارد که یازده درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند. با وجود مساحت نسبتاً کم خود، اروپا پس از آسیا دومین قاره جهان از نظر تراکم جمعیت است. اروپا در اصل شبه جزیره‌ای در شمال غرب اوراسیا و در شمال قاره آفریقا است. اروپا که به دلیل قرار گرفتن در منطقهٔ معتدل شمالیبه قاره سبز معروف است بین آب‌های دریای خزر و دریای سیاه در جنوب شرقی، مدیترانه در جنوب، اقیانوس اطلس در غرب ودریای آدریاتیک در شمال قرار دارد. اروپا هم‌چنین جزایر بسیاری دارد که از جزایر بزرگ آن می‌توان به جزایر بریتانیا و ایسلنداشاره کرد. شماری از شهرهای مهم و تاریخی جهان ازجمله لندن، رم، مسکو، آتن، و برلین در اروپا قرار گرفته‌اند.

یک‌ سوم از زمین‌های این قاره قابل کشاورزی است که این درصدی بسیار بالاتر از دیگر قاره‌های جهان است. آب‌وهوای آن نیز در کل معتدل است و انسان از ده‌ها هزار سال پیش از قاره اروپا سکونت یافته‌است. وجود جریان آب گرم موسوم به گلف استریم که از اقیانوس به آب‌های غربی اروپا جریان دارد باعث معتدل شدن آب‌وهوای آن شده‌است. بیشتر مردم قاره اروپا سفیدپوست هستند و درصد بالای آن‌ها به زبان‌های هندواروپایی سخن می‌گویند.

پهنه اروپا به طور کل کم‌ارتفاع است اما کوهستان‌های آلپ، پیرنه، کارپات و بالکان از این قاعده مستثنا است. رودهای اصلی اروپا عبارتند از ولگا، دانوب، راین، رون، و البه. بزرگ‌ترین رود اروپا ولگا است. این رودها در جابه‌جایی مردم و کالا کمک زیادی به اهالی این قاره می‌کند.

از دیدگاه سیاسی قاره اروپا را به طور معمول به اروپای غربی و اروپای شرقی تقسیم می‌کنند. بیشتر کشورهای اروپای شرقی ازجمله روسیه، در دوره‌ای در زمره کشورهای بلوک شرق به شمار می‌آمدند و بخشی از آن‌ها نیز در میان کشورهایاتحاد شوروی بودند. خاک روسیه که بزرگ‌ترین کشور جهان است در هر دو قاره آسیا و اروپا گسترده شده‌است. با وجودی‌که بیشتر خاک روسیه در قسمت آسیایی آن قرار دارد، بیشتر جمعیت این کشور در بخش اروپایی که در غرب کوه‌های آرال است زندگی می‌کنند.

 

آب و هوا

آب فراوان موجب پیدایش جنگل‌های سرسبز و رواج کشاورزی و دامداری در این قاره شده است. از این رو، این سرزمین پر آب و سرسبز از گذشته‌های دور، محل زندگی انسان و بسیاری از جانوران بوده است.

 

زبان

مردم ساکن اروپا، از اقوام گوناگون هستند و به زبان‌های مختلفی از جمله انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، هلندی، پرتغالی، یونانی، روسی، مجاری، فنلاندی و سوئدی حرف می‌زنند.

 

 

 

 

گسترده شدن تقاضای مردم دنیا علی الخصوص کشورهای جهان سوم برای اخذ اقامت اروپا در ده سال اخیر باعث شده است که کشورهای اروپایی سیاست هایی را در جهت جذب مهاجر در قوانین کشور خود اعمال کنند. لذا قوانین مهاجرت جهت اخذ اقامت اروپا با توجه به شرایط فردی و خانوادگی به طیف های گسترده ای تقسیم می شوند که میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

1. اخذ اقامت اروپا از طریق قوانین سرمایه گذاری های دولتی در کشور مقصد

2. اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در کشورهای اتحادیه اروپا

3. اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی در کشورهای اتحادیه اروپا

4. اخذ اقامت اروپا از طریق ازدواج با یک شهروند اروپایی

5. اخذ اقامت اروپا از طریق حرفه شغلی و جاب آفر

6. اخذ اقامت اروپا از طریق قانون تمکن مالی مختص افراد ثروتمند(کشور یونان، اتریش،اسپانیا، بلژیک)

7. اخذ اقامت موقت اروپا از طریق پذیرش تحصیلی

8. اخذ اقامت اروپا از طریق پناهندگی

9. و....

 

 

یکی از روش های اخذ اقامت کشورهای اروپایی بر اساس ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی در اروپا می باشد. اتباع خارجی با ثبت شرکت، مجوز اقامت کشور مقصد را تحت قوانین مربوطه برای خود و خانواده تحت تکفل خود بدست می آورند. این روش یکی از مطمئن ترین روش های مهاجرت به اروپا برای افراد غیر اروپایی می باشد که آنها را مجاب به فعالیت اقتصادی و پرداخت مالیات می نماید. پس از ثبت شرکت اقدامات مربوط به اخذ اقامت در اداره مهاجرت انجام می شود.

 

نکاتی که خصوص ثبت شرکت در اروپا حائز اهمیت می باشد:

1. قوانین ثبت شرکت در کشور مربوطه

2. مالیات ها و عوارض سالانه شرکت های اروپایی

3. قوانین منوط بر استخدام پرسنل

4. قوانین اخذ اقامت 

 

 

با اخذ اقامت اروپا از مزایای شهروندی برخوردار خواهید شد و امکان سفر آزادانه در محدوده کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا را بدست خواهید آورد.

 

 

 

ویزای شینگن


ویزای شینگن : توجه داشته باشید با توجه به درخواست انبوه آژانس های مسافرتی و همچنین متقاضیان ویزای شینگن و با توجه به ترافیک کاری، گروه بین المللی ویزا 360 در خصوص ویزای توریستی فعالیت نمی کند و فقط خدمات اخذ ویزای شینگن مولتیپل بلند مدت را برای هموطنان عزیز ارائه می نماید.


اقامت اروپا

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی (FIP)

جدیدترین، جذاب ترین،آسان ترین و سریعترین روش اخذ اقامت اروپا

اقامت اروپا بدون نیاز به سرمایه گذاری یا ثبت شرکت

اقامت اروپا بدون قوانین ماندن و اقامت سختگیرانه

فقط در 90 روز اقامت اروپا بگیرید ...


ثبت شرکت در اروپا

ثبت شرکت در اروپا (آلمان)

اخذ اقامت و ثبت شرکت در اروپا برای مدیر عامل، سهامداران و خانواده های تحت تکفل

ثبت شرکت در اروپا در 6 ماه صد در صد تضمینی


تحصیل در اروپا

تحصیل در اروپا :سالانه هزاران دانش آموز و دانشجو از کشور های مختلف علی الخصوص کشور های آسیایی، برای تحصیل در اروپا راهی کشورهای اروپایی می شوند. تحصیل در اروپا از مزایای زیادی برخوردار است، نظیر: هزینه مناسب دانشگاه ها نسبت به سایر کشورهای دنیا (تحصیل در اروپا) و ...

 

 

 

با ما در صفحات اجتماعی همراه شوید

 

 

 
کانال تلگرام   صفحه اینستاگرام